Sleduj nás na Instagramu nebo Facebooku ať ti neuniknou akce, soutěže a zajímavé informace o naši výrobě!

O nás

 Zakladatelé značky Kačka a Mirek

Vítejte na našich stránkách!

Jsme Kačka a Míra, manželé, kteří bydlí a vyrábí šperky ve městě pod horou Říp.

 3 věci o nás:

 

1. Procestovali jsme spolu kus světa - Asii (Vietnam, Kambodža, Thajsko, Srí Lanka), Ameriku (Západní i Východní pobřeží), Indonésii (Bali) a samozřejmě Evropu (Itálie, Lotyšsko, Estonsko, Norsko ....)

2. Jsme milovníci psů - aktuálně v naší rodině 1 beagle, 1 mixík (pravděpodobně Chrt s Naháčem) a 1 taky mixík (pravděpodobně Labrador s Pit Bullem) - poslední dva jsou zachránění ze špatných podmínek.

3. Ve volném čase si rádi zajdeme na brunch a oba dva nevypijeme jen tak ledajakou kávu :-)

 

 

 

Naše šperky

Představte si kus šperku, který nejen oslní svou moderní elegancí, ale také nese bohatou historii. To je přesně to, co leží v srdci našich kolekcí - prstenů a náušnic vyrobených pomocí 3D tisku spojených se získaným dřevem pocházejícím z opotřebovaných běžek.

 

 

 Podívejte se na video, jak se naše šperky vyrábí.

 

Cesta k vytvoření šperku

Proces začíná pečlivým výběrem dřeva, které je získáváno ze starých běžek nebo lyží, každý kus nese stopy svého minulého života, což vede vždy na limitovanou edici o přibližně 100 kusech šperků. 

Následuje 3D tisk, kde je s přesností a jemností je zhotovována základna šperku, přičemž každá vrstva staví na té předchozí, aby vytvořila základ finálního kusu.

Poté následuje jemný proces řezání a tvarování dřeva, které doplňuje tvary 3D tisknuté základny. Následně jsou oba materiály spojeny, vytvářejíce harmonickou symbiózu starého a nového.

Ale cesta nekončí zde. Následuje proces broušení a leštění, který zajišťuje, že každá křivka je dokonalá, každá hrana hladká na dotek. Nakonec jsou šperky ošetřeny přírodním olejem, který zvýrazní jejich přirozenou krásu a ochrání je. Dodávány jsou v eco krabičce vyrobené v Dánsku.

 

 

 

Máte nějaké otázky? Zodpovíme je. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů.

Nevyplňujte toto pole: